שכירה או עצמאית

יתרונות וחסרונות של שני המצבים
שייעזרו לקבל החלטה בצורה שקולה
אחת השאלות שמעסיקות נשים רבות ובמקומות תעסוקה שונים היא: מה מתאים לי יותר להיות - עצמאית או שכירה?
באמת, זו שאלה שיש לתת עליה את הדעת.
במאמר שלנו היום נשפוך אור על שני המצבים, ועל היתרונות והחסרונות שבהם, כדי לאפשר לכן לבחור את מה שנכון לכן בצורה שקולה ואמתית.

גם בנושא הזה, כמו בתחומים נוספים ודומים בנושא התעסוקה, ישנן אמונות, תפיסות ודעות על שני הצדדים שהן לאו דווקא נכונות. נשים מביעות דעות כמו: "רק כעצמאית ניתן להרוויח טוב", "יש מקצועות שלעולם לא תוכלי בהם לעבוד כעצמאית", "כדי להיות שכירה ב... אני זקוקה לתעודה של.." "להיות שכירה = ביטחון כלכלי" ועוד.
את מתחברת לחלק מהאמונות האלו?
בואי נשאל את עצמנו, מהם בעצם ההבדלים בין שכירה לעצמאית:

1. מי מרוויחה יותר כסף?
יש אמונה שטוענת שעצמאית מרוויחה יותר. טענה זו איננה בהכרח נכונה. יש עצמאיות רבות שמרוויחות הרבה פחות משכירות וגם להיפך. אולי אדריכלית עצמאית מקבלת יותר לשעה, אך כמה שעות בשבוע היא עובדת? וכמה מקבלת מורה בכירה בעלת ניסיון?

זה ממש לא הבדל אמתי שניתן להוכחה ברורה כך שאי אפשר להתייחס אליו במערכת השיקולים.
2. מי עצמאית יותר?
תפיסה רווחת היא שאם את רוצה לעבוד באופן עצמאי, כלומר שיהיה לך מרחב פעולה רחב שבו רק את תנווטי את עבודתך וגם תהיי בעלת ההחלטות, זה חייב להיות רק אם תעבדי כעצמאית. זו טעות שורשית, מכיוון שישנם תפקידים רבים בשוק השכירים שמאפשרים הרבה מאוד עצמאות, ניהול ושליטה.

3. מי גמישה יותר בזמן?
החלום שאותו חולמות נשים רבות: להיות עצמאית! מגיע לפעמים מכיוון שהן רוצות לנהל את הזמן כפי שהן רוצות. אם הילד חולה - לא לעבוד, לקחת חופשה - מתי שמתאים לי, וכו'.... יש בזה מן האמת, אבל לא לגמרי. לפעמים דווקא בתור עצמאית את לא יכולה לקחת יום חופש
כי כל העסק עומד עליך...

אם את לא תפתחי את החנות הלקוחות ילכו למקום אחר. אם לא תקראי את המיילים שקיבלת כשהיית בבית החלמה, אנשים יפנו למישהי אחרת. הרבה עצמאיות לא לוקחות חופש במשך הרבה זמן...
4. למי יש יותר ביטחון?
בימים ששוק התעסוקה היה יציב וקבוע, אדם היה מחזיק באותה עבודה למשך 50 שנה.
מאז, ישנה תפיסה שטוענת כי עבודה כשכירה מקנה יציבות ובטחון. בפועל, בעולם הדינאמי של היום, גם לעובדת שכירה לא מובטח שום ביטחון, עובדות רבות מקבלות מכתב פיטורין בסוף כל שנה וניתן בכל רגע לפטר עובדים עם מעט זמן התראה מראש.
5. מי נוטלת יותר אחריות?
אמונה שאני פוגשת לא מעט, היא דעה של נשים שרוצות להיות שכירות כדי לא לקחת על עצמן את האחריות הביתה. הן לא מסכימות שהחיים התעסוקתיים יתערבו עם חיי המשפחה ויפריעו להם. גם כאן, כמו בכל השאלות האחרות, ישנם מקרים שמראים את ההיפך הגמור לשני הצדדים. יש שכירות בתפקידים בעלי אחריות (ואפילו מזכירות) שחייבות לקחת עבודה הביתה כתוצאה מרמת האחריות שיש להן כלפי המעסיק, ויש עצמאיות שיודעות לשים גבולות לעבודה שלא תיכנס הביתה.
אז מה הם בעצם ההבדלים האמתיים בין שכירה לעצמאית? ולפי מה אוכל לבחור מה מתאים לי?
מסגרת עבודה
עבודה כשכירה, ברוב המקרים, מאפשרת הסכם עבודה קבוע ויציב (כל עוד העבודה בתוקף). כלומר, את יודעת בדיוק מה עליך לעשות ומתי וכמה משלמים לך על זה.

כעצמאית, את צריכה ליצור לעצמך את המסגרת, ובכך אין כל קביעות כמעט. שעות העבודה והמסגרת ישתנו לפי החלטותיך והשכר ישתנה בהתאם להצלחתך לטוב ולמוטב.
אופן הניהול
בעבודה כשכירה אופן הניהול הוא חיצוני, כלומר יש מישהו שמחליט מה עליך לעשות ועליך לשמוע לו. ובעבודה כעצמאית את הבוס בעצמך.

בבואך לשאול את עצמך את השאלה מה מתאים לי יותר,
התשובה צריכה להתבסס על תשובות אמתיות שלך:
עד כמה את רוצה עצמאות, לא רק בניהול הזמן שלך, אלא גם בקבלת ההחלטות?

והאם את זקוקה ליציבות וקביעות או דווקא לגמישות ודינאמיות? ובעיקר, האם יש לך מספיק משמעת עצמית כדי להיות ה'בוסית' של עצמך? כאשר תעני את התשובות לשאלות אלה, תדעי בברור מה מתאים לך יותר.
ישנם הרבה מצבים בחיים שבהם תוכלי להיות גם שכירה וגם עצמאית, במקביל או לחוד.
דוגמא נפלאה לכך היא מישהי שרוצה להיות עצמאית אבל כדי לרכוש ביטחון וניסיון היא עובדת קודם כל כשכירה בתחום. או מישהי שמתאים לה מאוד להיות שכירה אבל היא רוצה לשלב הכנסה קטנה נוספת במקביל לעבודה.

השיקולים כמובן יכולים גם להשתנות במהלך השנים וההתפתחות האישית שלך. החשוב ביותר הוא להיות קשובה באמת לצרכיך, להתאים את המסגרת התעסוקתית למה שנכון לך ביותר כרגע, כדי להוציא מעצמך את המיטב!
מאחלות לך הצלחה בבחירת המסגרת התעסוקתית הנכונה עבורך!

אם יש לך שאלה או הארה, את תמיד מוזמנת ליצור איתנו קשר
נשמח אם תשתפי אותנו במסגרת התעסוקתית המתאימה לך ביותר:
comments powered by HyperComments

אם עוד לא גילית את הייעוד שלך, את מוזמנת להיעזר ב"מדריך לגילוי הייעוד התעסוקתי" שילווה אותך צעד אחר צעד בשיטת "עשי זאת בעצמך".
מאמרים נוספים